מפת הגעה
גבעת שאול בית הדפוס 15, ירושלים
רישוי שנתי לרכב
בדיקות רכב לפני קניה
כיוון פרונט
0
המומחיות שלנו
קחו קופון
בדיקות חורף
כיוון פרונט
בדיקות אחרי
תאונה
אביזרי רישוי
לרכב
בדיקת שילדה
לרשימה המלאה
 
טיפים מועילים
קונה רכב? חשוב שתדע??
מה עלי להביא לטסט?
עשר עצות טובות לנהיגה בחורף
תאריך:

עשר עצות טובות לנהיגה בחורף 

גם בחורף – ודא שהרכב שלך תקין
מערכות בטיחותיות כגון בלמים, צמיגים, אורות, מגבים והיגוי חייבות להיות תקינות לחלוטין בכל עת ובמיוחד בחורף. תקלה במערכת הבלמים או ההגה, צמיגים שחוקים או מגבים לקויים – מסוכנים יותר בחורף. היכנס עכשיו לאחד המוסכים המורשים או למכון רישוי כדי לוודא שהרכב שלך תקין.

גשום וחלק – לאט יותר, בטוח יותר
בתנאי ראות קשים ובכביש רטוב וחלק – סע לאט יותר. 10 קמ"ש פחות לפחות, בהשוואה לנהיגה במזג אוויר נאה (בגשם ראשון ובמזג אוויר סוער גם  30 או 40 קמ"ש פחות). אם אתה עומד לפני פנייה, האט ובלום בעדינות. כדאי לך להתחיל בהאטה עוד לפני הפנייה.

כשרטוב, שמור רווח גדול יותר – זה רווח בטוח
מה אתה יודע על הנהג במכונית שלפניך? אולי הוא עייף, אולי הוא לא מרוכז, או אולי משהו אחר יגרום לו לבלום פתאום? בחורף, כשהכביש רטוב וחלק והראות לא טובה, סע לאט יותר ושמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפניך, כי בלימה יכולה לגרום לנעילת גלגלים ולהחלקה.

בחורף – נקה את המראות, את הפנסים ואת השמשות
בוץ, פיח, לכלוך... ככה נראות המכוניות בחורף. מילא המראה, אבל כשהלכלוך מפריע לך לראות את המכונית שלפניך, זה כבר מסוכן. לפני כל נסיעה – נקה את השמשות בעזרת מי המתז והמגבים ואחר כך במטלית. בהזדמנות זו נגב גם את הפנסים והמראות. פנסי חזית נקיים מאירים בעוצמה גבוהה יותר. אורות בלם ואורות חנייה עמומים לא ייראו על ידי הנוסעים מאחוריך.

בחורף הדלק אורות גם ביום
במיוחד בחורף, כאשר תנאי הראות קשים יותר – הדלק אורות מעבר (האורות הגדולים שאינם מסנוורים). כך אפשר לראות אותך טוב יותר, והסיכוי שיתנגשו בך קטן בהרבה. על כל פנים, שמור ברכבך נורות חלופיות לעת הצורך ואל תשכח לכבות את האורות לאחר החניית הרכב.

גם בחורף – נתחשב בהולכי רגל
בחורף קשה יותר להבחין בהולכי רגל, כי הראות מוגבלת, והם מרבים ללבוש בגדים כהים. גם להם קשה לראות אותך – הנהג. לכן, כשאתה נוהג בעיר – האט ושים לב להולכי רגל. כדי שתספיק לבלום בזמן. אל תיתן להם להפתיע אותך. אפשר להם לחצות בבטחה את הכביש.

בחורף – האט לפני כניסה לשלולית
אתה רואה רק מים... אבל שלוליות עלולות להסתיר מתחתן בור עמוק ובלתי צפוי. לכן סע לאט יותר. היה מוכן לכל שלולית בדרך נסיעתך. כשאתה יוצא משלולית עמוקה, בדוק את הבלמים וייבש אותם בנסיעה איטית ובלחיצות אחדות על דוושת הבלימה.

כשיש ערפל – סע לאט
הערפל הוא כמו מסך לעיניו של הנהג. אתה לא רואה בעדו, קרני האור של הפנסים שלך אינם חודרים אותו ומי שבא מולך לא רואה אותך. לכן סע לאט יותר ובמהירות המאפשרת לך לעצור בזמן. אל תעקוף – הקפד להישאר בנתיב שלך. הדלק את האורות הנמוכים בפנסי החזית והפעל את המגבים במהירות הנמוכה.

בחורף – הסר אדים מהשמשות
בעבר נהגנו לנגב את האדים מהשמשה בעזרת גב היד. כיום הרכב מצויד בכל האמצעים הנדרשים: הזרם אוויר חם ישר אל השמשה הקדמית והפעל את המזגן לשניות אחדות. הפעל את מפשיר האדים החשמלי בשמשה האחורית, לפני שהשמשה תתכסה באדים. גם פתח אוורור קטן יכול למנוע אדים על השמשה.

גם בחורף – לא בטוח – אל תעקוף
לבדוק שלא מתקרבת מכונית מולך, לבדוק שאין רכב שעוקף אותך, לאותת, להאיץ, לחזור לנתיב שלך...כל כך הרבה פעולות צריך לעשות רק כדי לעקוף. בחורף, כשהכביש רטוב וחלק והראות לא טובה, אם אתה לא בטוח – אל תעקוף.


לרשימה המלאה
לדף הבית
 
מכון רישוי לרכב, בדיקות קניה ומכירה, כיוון פרונט, כתובת: בית הדפוס 15 גבעת שאול ירושלים
טלפון: 02-6519777, 02-6512695, דואר אלקטרוני: best@besttest.co.il
שעות פתיחה: ימים א-ה 17:00 - 7:30  | יום ו 13:00 - 7:30 
דף הבית | אודות | שירותים | מאמרים | צור קשר | תקנון | כל הזכויות שמורות לחברת בסט טסט
skytech